چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

این جملات برای همه ما صدا دارند؛ مثل نانازِ دیشب احمدی!

شب گوش: یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با طرح یک سوال متفاوت در توئیتر خود فعالان مجازی را با چالش جالبی مواجه کرده است و از آنها خواست: یه جمله بنویسید که صدای صاحبش برامون پلی شه. این روزنه‌ای که کاربر مورد بحث باز کرده را به بخشی از گزارش دیشب محمدرضا احمدی متصل کردیم تا برسیم به این مطلب، جملاتی که با خواندنش صدای صاحبش برامون پلی میشه... طبیعتا اولی همان جمله عجیب دیشب محمدرضا احمدی؛ ناناز؟

چند نمونه از واکنش کاربران توئیتر با یادآوری آن صداها را برایتان در ادامه آورده‌ایم:

محمدرضا احمدی و شوت ناناز سردار آزمون

محمدرضا احمدی، گزارشگر پرحاشیه فوتبال در جدیدترین حرکت خود، گل سردار آزمون در دیدار ایران و ژاپن را که از سوی داور آفساید اعلام شد، ناناز توصیف کرد!

 وریا غفوری و دوربین صداوسیما

وریا غفوری، کاپیتان اسبق استقلال در واکنش به حملات گاه و بیگاه برنامه‌های خاص سیاسی صداوسیما که او را برای مواضع اجتماعی‌اش نقد می‌کردند ، به دوربین‌ تلویزیون گفته بود: «اون دوربین تلویزیونه؟ من با تلویزیون حرف نمی‌زنم! دوربین رو خاموش کن!» این دیالوگ معروف وریا غفوری، در فضای مجازی دست‌به‌دست شد.


شنوندگان عزیز، توجه فرمایید! توجه فرمایید!

روز سوم خرداد ۶۱ خبر فتح خرمشهر صبح به مدیران رادیو رسید؛ ولی آن‌ها به دلایلی دست نگه داشتند و دیرتر مردم را از این پیروزی مطلع کردند. در آن دقایق خاطره‌انگیز محمود کریمی علویچه روی آنتن آمد و روی پس‌زمینه مارش نظامی این جمله معروف را گفت: «شنوندگان عزیز توجه فرمایید خرمشهر شهر خون و حماسه آزاد شد.»


 جمله تاریخی عادل که در یادها ماند

عادل فردوسی‌پور درباره خاطرات دیدار تیم ملی ایران با آرژانتین در جام جهانی 2014 صحبت کرد و می‌گوید که اصلا قرار نبوده گزارشگر بازی ایران و آرژانتین باشد و به شکلی ناگهانی 2 دقیقه قبل از شروع نیمه دوم به او گفته‌اند باید بازی را گزارش کند. فردوسی‌پور گفت: عملکرد تیم ملی به قدری خوب بود که احساس می‌کردم ایران می‌تواند آرژانتین را شکست دهد و جمله «چقدر خوبیم ما» یکی از بهترین جملات دوران گزارشگری من شد.


بارون اومد و یادم داد تو زورت بیشتره...

موزیک ویدئویی با صدای علیرضا طلیسچی، خواننده پاپ که در بین مخاطبان و اهالی موسیقی مورد توجه قرار گرفت و در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام یادآور روزهای سخت پاییزی بود که خیلی حال دل  مردم خوب نبود.


آی سیاه زنگی دلمو نکن خون...

به تازگی ترانه معروف «جمال جمالو » و... آن قدر در اکسپلور اینستاگرام تکرار شده است که انگار تبدیل به صدای ذهن برخی از ما شده است.


خونه باید سبز باشه...

دیالوگی ماندگار از زنده یاد خسروشکیبایی در سریال خانه سبز که در دهه 70، شب‌های چهارشنبه به خاطر آن خیابان‌ها خلوت  می‌شد تا سالها در ذهن ایرانی ها ماندگار شد و به یک نوستالژیک تبدیل شد.