چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

تصاویر لامبورگینی گرگ وال استریت، ۱۰۰ میلیارد تومانی!

خبرآنلاین-امیرمسعود عابدین: لامبورگینی کونتاش سفید، نماد سبک زندگی جردن بلفورت در فیلم گرگ وال استریت، قرار است در حراجی RM Sotheby's Luxury Week به فروش برسد.

در این فیلم، از دو ماشین استفاده شد که ظاهراً یکی از آنها پایان غم انگیزی داشته و دچار آسیب شده است.اکنون نمونه سالم در حراجی RM Sotheby's Luxury Week به فروش می‌رسد و ارزش آن بیش از دو میلیون دلار (حدود ۱۰۰ میلیارد تومان) تخمین زده می‌شود.

تصاویر لامبورگینی گرگ وال استریت، ۱۰۰ میلیارد تومانی!

در سینمایی گرگ وال استریت، لامبورگینی کونتاش نقش برجسته‌ای را در صحنه‌ای ایفا می‌کند که در آن جردن بلفورت با بازی لئوناردو دی کاپریو، به شدت تحت تاثیر مواد مخدر بوده، به سمت ماشین می‌خزد و با پای خود در خودرو را باز می‌کند.او قبل از دستگیری پلیس، با ماشین‌های پارک شده، تابلوهای خیابان و یک فولکس‌واگن گلف برخورد می‌کند.

لامبورگینی تقریباً ۶۵۰ نسخه از ۲۵th Anniversary Countach تولید کرد که ۲۳ نسخه، با رنگ بیانکو پولو به دست مشتریان رسیدند. هوراچیو پاگانی، که بعداً کمپانی پاگانی را تأسیس کرد، به‌روزرسانی‌های ظاهری را انجام داد که شامل سپرهای جلو و عقب اصلاح‌شده و ورودی‌های هوا در پشت درها بود. در حالی که برخی از افراد این استایل را بحث برانگیز می‌دانستند و بسیاری از مخالفان می‌گفتند که این سبک، از فراری تستاروسا وام گرفته شده است. هیچ‌کس نمی‌توانست از عملکرد آن انتقاد کند؛چرا که مسلماً این سریع‌ترین نسخه کونتاش اصلی است که در ۴.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و تا حداکثر سرعت ۲۹۵ کیلومتر، محدود شده است.

 

تصاویر لامبورگینی گرگ وال استریت، ۱۰۰ میلیارد تومانی!

گمانه زنی‌های زیادی در مورد کونتاش از بین رفته وجود دارد.معروف‌ترین آنها می‌گوید که مارتین اسکورسیزی، تهیه کننده و کارگردان فیلم، اصرار داشت از یک لامبورگینی واقعی استفاده کند؛زیرا از ظاهر یک لامبورگینی جعلی ناراضی بود.اینکه آیا خودروی خراب شده یک کونتاش واقعی نسخه ۲۵ سالگی است یا خودروی مشابهی که برای شبیه سازی نسخه ۲۵ سالگی تغییر یافته است یا خیر، موضوع بحث است.
خودروی بدون آسیب، با شماره شاسی KLA۱۲۷۲۲، در حراجی RM Sotheby در نیویورک و در ماه دسامبر نمایش داده خواهد شد.