چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

تلویزیون اسرائیل این چهره مشهور را «جاسوس ایران» عنوان کرد!

اطلاعات آنلاین: اوفر بارتل در شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گفت: ببخشید که رک و پوست کنده می‌گویم، اما به نظر من، بنیامین نتانیاهو جاسوس ایران است.

تلویزیون اسرائیل این چهره مشهور را «جاسوس ایران» عنوان کرد!

اوفر بارتل که زمانی نامزد دیوان عالی دادگستری و دادستانی دولتی اسرائیل بود، بنیامین نتانیاهو را به جاسوسی برای ایران متهم کرد، صحبت‌هایی که با واکنش حاضران در برنامه شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل مواجه شد. اظهارات بارتل در رابطه با امتناع نتانیاهو از تعهد و پایبندی‌اش به رای دیوان عالی و صرف‌نظر از حکم این دیوان در خصوص بند «غیرمعقول» بودن یا نبودن اصلاحات مد نظر دولت بیان می‌شد، موضوعی که وی در مصاحبه‌های اخیر خود به آنها اشاره داشته است.  

اوفر بارتل گفت: «صدمات وارد شده [در این اقدام] بسیار بدتر از زمانی است که موشک‌های ایران به اینجا [اسرائیل] اصابت کنند.»

تلویزیون اسرائیل این چهره مشهور را «جاسوس ایران» عنوان کرد!

بعد از این اظهارات افراد حاضر در صحنه سخنان او را محکوم کردند. یارون آبراهام، روزنامه نگار گفت: «او جاسوس ایرانی نیست. حتی نزدیک به این موضوع هم نیست.»

رفیع رشف مجری برنامه هم گفت: «اگر این ادعا را مطرح نمی‌کردی بهتر بود.»

یورونیوز گزارش داد: بارتل سپس در فیسبوک خود نوشت: «امروز در شبکه تلویزیونی ۱۲، بنیامین را جاسوس ایران صدا کردم. واضح است که این درست نیست، زیرا برای همه واضح است که او، جاسوس نیست. من این سخنان را تنها به عنوان یک استعاره به دلیل آسیب سنگینی که به نظر من، تحت رهبری او به سرزمین مقدس و شهروندانش وارد شده، بیان کردم.»

اعتراضات هفت ماهه در اسرائیل برغم تصویب بخشی از اصلاحات مدنظر دولت اسرائیل در نظام قضایی، همچنان ادامه دارد. 

این اعتراض‌ها شهروندان اسرائیل را در دو کمپ موافق و مخالف رو در روی هم قرار داده است. مخالفان اصلاحات مد نظر بنیامین نتانیاهو می‌گویند ارکان دموکراسی با تصویب این اصلاحات سست، و دولت در هرم قدرت حرف آخر را خواهد زد. دیوان عالی اسرائیل برغم تصویب اولین بخش از اصلاحات مد نظر دولت، اعلام کرده است که به درخواست‌های تجدیدنظر در مورد قانون بحث‌برانگیز جدید که با هدف محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در این کشور تصویب شده رسیدگی خواهد کرد.