چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

احتمال استفاده از نیروی انتظامی برای کمک به حجاب‌بان‌ها

ایلنا نوشت: رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره بکارگیری شهرداری از نیروهای حجاب‌بان واکنش نشان داد.

«مهدی چمران» رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دو سال از آغاز فعالیت قرارگاه اجتماعی شهر می‌گذرد، عملکرد شهرداری تهران را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: بحث مسائل اجتماعی فقط وظیفه شهرداری نیست و قرارگاه هم از همین رو تشکیل شد که همه دستگاه‌ها باهم حضور داشته باشند. نمی‌توانیم بگوییم قرارگاه اجتماعی کاری نکرده است، اما شهرداری در قرارگاه اجتماعی به تنهایی نمی‌تواند کاری را انجام دهد و سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و دادستانی هم در این کار نقش دارند و باید به میدان بیایند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با واگذاری سامانه حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی افراد دارای معلولیت باید هزینه‌ای برای دریافت خدمات بپردازند، گفت: همین برنامه‌ای که الان وجود دارد در آنجا هم دنبال خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در پاسخ به سوالی درباره نیروهای حجاب‌بان در شهرداری تهران گفت: هر روز پیامک‌های زیاد به خود من زده می‌شود که در مترو بی‌حجابی است، اما آیا مترو مگر با خیابان فرق دارد؟! خیابان را درست کنید، مترو هم درست می‌شود.در این زمینه به شهرداری هم فشار می‌آورند، احتمالا تحت تاثیر این فشارها نیز شهرداری از نیروهای حجاب‌بان استفاده می‌کند.