یکشنبه 24 تیر 1403
×

پلوسی: ترامپ «مثل سگ» در دادگاه ترسیده بود!

ایسنا: رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه اگر دونالد ترامپ دوباره در انتخابات پیروز شود، کار آمریکا تمام است، گفت که او در دادگاه هفته گذشته خود «مثل سگ ترسیده بود».

به نقل از وبسایت روزنامه دیلی‌میل، نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پیروز شود، ایالات متحده محکوم به نابودی است.

پلوسی: ترامپ «مثل سگ» در دادگاه ترسیده بود!

پلوسی همچنین با بیان اینکه ترامپ در جلسه دادگاه پنجشنبه خود در واشنگتن «مثل سگ» ترسیده بود، گفت که کیفرخواست تازه علیه ترامپ را «زیبا» می‌بیند و می‌داند که او بالاخره جزای تلاش‌هایش برای ابطال نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را خواهد پرداخت.

رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اظهارات خود علیه ترامپ گفت: فکر ریاست‌جمهوری دوباره او را هم نکنید! وگرنه دیگر آمریکایی وجود نخواهد داشت. اگر او پیروز شود، کاخ سفید به دست یک تشکیلات تبهکار خواهد افتاد!

دونالد ترامپ در حال حاضر با سه کیفرخواست دست‌وپنجه نرم می‌کند. نخستین مورد به کیفرخواست ماه مارس برمی‌گردد که او در آن به پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن متهم شده است. دیگر کیفرخواست او مربوط به نگهداری غیرقانونی اسناد محرمانه آمریکاست که در ماه ژوئن اعلام شد. چندی پیش هم کیفرخواست تازه‌ای علیه این رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شد که او در آن به چهار مورد توطئه برای ابطال نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا متهم شده است.

نانسی پلوسی ادامه داد: کیفرخواست جدیدی که علیه ترامپ مطرح شده فوق‌العاده زیباست! نیازی نیست من چیزی بگویم؛ زیرا همین اتهامات می‌توانند او را محکوم کنند.

پلوسی گفت: من در دادگاه حاضر نبودم، اما با دیدن پیاده‌شدنش از ماشین، احساس کردم که یک "سگ ترسیده" در برابر چشمانم است. نشانی از حقیقت در حرف‌هایش نبود. خودش هم می‌دانست که در انتخابات ۲۰۲۰ واقعاً شکست خورده و حالا باید جزای اعمالش را ببیند.

ترامپ در واکنش به اظهارات پلوسی که او را «سگ ترسیده» خطاب کرده بود، گفت پلوسی «یک ساحره شرور» و «یک روان‌پریش بی‌عقل» است که در «جهنم» خواهد سوخت.