دوشنبه 25 تیر 1403
×

تحریم‌های جدید کانادا علیه ۷ مقام ایرانی

 مهر به نقل از پایگاه گلوبال افیرز کانادا: وزیر خارجه کانادا از وضع تحریم‌های جدید علیه مقامات ایران به بهانه‌های ادعایی امنیت بین المللی خبر داد.

«ملانی جولی» وزیر امور خارجه کانادا امروز سه شنبه اعلام کرد که کانادا تحریم های جدیدی را تحت مقررات اقدامات ویژه اقتصادی (ایران) علیه ۷ مقام ایران وضع کرده است.

تحریم‌های جدید کانادا علیه ۷ مقام ایرانی

فهرست افراد تحریم شده از سوی دولت کانادا به شرح زیر است: «علی اکبر احمدیان» دبیر شورای عالی امنیت ملی، «عبدالکریم بنی طرفی» سرتیپ ارتش و رئیس سازمان صنعت هوانوردی ایران، «فاطمه حق شناس» مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت ایمن صنعت زمان فرا، «معصومه تیموری» رئیس هیئت مدیره ایمن صنعت زمان فرا، «رضا خاکی» عضو اصلی هیئت مدیره شرکت صنایع هوایی قدس، «مجیدرضا نیازی» عضو اصلی هیات مدیره شرکت صنایع هوایی قدس و «ولی ارلانی زاده» عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هوایی قدس.

وزارت خارجه کانادا مدعی شد که این تحریم‌ها همچنین افرادی را هدف قرار می‌دهد که در شرکت‌های دولتی که پهپادهای جنگی تولید می‌کنند که برای بی‌ثبات کردن منطقه یا در جنگ اوکراین استفاده می شوند، در پست‌های ارشد قرار دارند.

دارایی های افراد تحریم شده در کانادا، مطابق با تحریم های جدید مسدود می شود.

این سیزدهمین بسته تحریمی است که کانادا از اکتبر ۲۰۲۲ علیه ایران اعمال می کند. کانادا می گوید این بسته تحریمی را به منظور همسویی با اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا در اقدام علیه ایران وضع می کند.

دولت انگلیس هم امروز سه‌شنبه افراد و نهادهایی در ایران و ۶ کشور دیگر را به بهانه و ادعای کمک به روسیه در جنگ اوکراین تحریم کرد.

انگلیس ۲۵ فرد و سازمان تجاری در ایران، ترکیه، بلاروس، اسلواکی، سوئیس، امارات و روسیه به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

آن‌گونه که رویترز نوشته، انگلیس یک سازنده هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی و تعدادی دیگر از شرکت‌های خارجی را تحریم کرد و آنها را متهم کرد که به نیروهای روسیه تسلیحات و قطعات برای استفاده علیه اوکراین می‌دهند.