یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
×

کشته شدن کولبر پاوه‌ای با تیراندازی هنگ مرزی؟

فارس: دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه گفت: خبر کشته شدن کولبر پاوه‌ای به نام آسو کریمی در اثر تیراندازی نیروهای هنگ مرزی از اساس کذب محض است.

نوید صحرایی گفت: حسب بررسی‌های اولیه و تحقیقات دقیق به عمل آمده از جمله معاینه و کالبدشکافی جسد مرحوم، آسو کریمی توسط پزشکان متخصص پزشکی قانونی مرکز استان کرمانشاه و با حضور کارشناس رسمی دادگستری در رشته اسلحه شناسی، هیچ اثر و نشانه ای ناشی از اصابت گلوله در پیکر متوفی یافت نشد.

وی افزود: پس از بررسی های تکمیلی مشخص شد که وی بر اثر ضربه شدید جسم سخت به جمجمه و خونریزی مغزی فوت کرده است که احتمالاً ناشی از حادثه سقوط از ارتفاع و یا قتل توسط شخص یا اشخاص ناشناس به علت اختلافات شخصی باشد.

صحرایی افزود: همچنین فوت وی در زمان و مکانی صورت گرفته که هیچ‌یک از نیروهای نظامی در محل حضور نداشته اند و به هیچ‌وجه در آن زمان و مکان تیراندازی از سوی ایشان گزارش نشده است.

صحرایی گفت: متاسفانه خبر کذب و خلاف واقع قتل وی بر اثر تیراندازی نیروهای خدوم مرزبانی به سرعت توسط کانال‌های متعلق به معاندین و ضدانقلاب جهت سیاه‌نمایی و تشویش اذهان عمومی مردم به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد و کانال‌های خبری داخلی نیز بدون اندکی تأمل تا روشن شدن کامل ابعاد موضوع، آن را اطلاع رسانی کردند.

صحرایی در خاتمه تاکید کرد: توصیه ما به مردم شریف شهرستان پاوه این است که اعتنایی به این شایعات نداشته و صرفاً کسب هرگونه خبر و اطلاع رسانی در این موضوع را از طریق روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه پیگیری کنند.