سه‌شنبه 02 مرداد 1403
×

ادعای عجیب جوان علیه مخالفان حجاب اجباری

جوان روزنامه حامی ابراهیم رئیسی ادعاهای را علیه مخالفان حجاب اجباری مطرح کرد.

این روزنامه مدعی شد:تأملی بر گزاره‌های مورد تأکید اصلاح‌طلبان در خصوص مقابله با بی حجابی بیانگر آن است که آنان با برجسته‌سازی مشکلات اقتصادی در حال بیان این گزاره هستند که بابت مشکلات معیشتی مردم می‌بایست از قانون حجاب و عفاف صرف نظر کرد!

اصلاح‌طلبان با اشاره به اینکه مردم از مشکلات فراوانی رنج می‌برند، لایحه حجاب و عفاف را محصول بی توجهی محض به مشکلات مردم و فقدان اولویت‌بندی مشکلات معنادهی و تصریح می‌کنند، مسئولان ما از مشکلات زندگی مردم و جو روانی و اجتماعی حاکم بر زندگی در جامعه یا بی‌خبر هستند یا نمی‌خواهند مطلع باشند. مشکلات امروز مردم از لحاظ معیشت، تأمین مسکن، اشتغال و تورم و گرانی و نگرانی از آینده به اندازه‌ای برای مردم جدی شده که به یک بحران تبدیل شده است. به رغم گذشت دو سال از فعالیت دولت آقای رئیسی و هم‌قطارانشان نه تنها هیچ باری از مشکلات معیشتی مردم سبک نشده بلکه روزبه‌روز به مشکلات زندگی مردم در ابعاد گوناگون نیز اضافه شده است. این‌ها نشان می‌دهد که دغدغه‌های امروز مردم چیست. در این شرایط بازگشت تذکرها و رصد وضعیت آنچه پوشش نامتعارف خوانده می‌شود اولویت چه کسانی هستند؟

این در حالی است که خود اصلاح‌طلبان اولاً اولویتشان در این یک سال اخیر موضوع حجاب و اغتشاشات پاییز پارسال بوده، ثانیاً در همه سال‌های دولت‌های خاتمی و روحانی اولویت این‌ها اقتصادی نبوده و مدام در مسیر تغییرات فرهنگی و اجتماعی نقش رسانه‌ای خود را ایفا کرده‌اند.

این در حالی است که رسیدگی به یک طرح یا لایحه در موضوعی خاص به معنای غفلت از موضوعات دیگر نیست و همه موضوعات به موازات همدیگر باید برنامه‌ریزی بشود و پیش برود.

این رسانه‌های اصلاح‌طلب همچنین تصریح می‌کنند، بازگشت ون‌های گشت ارشاد با ۲۸ میلیون نفر زیر خط فقر با چه منطقی صورت پذیرفته است؟ اصلاح‌طلبان همچنین با بیان اینکه نادیده انگاشتن مشکلات واقعی مردم خود بسترساز نوعی آشوب است، تهدید می‌کنند که آنچه امروز در قالب بحث حجاب در حال تصویب است، نوعی آشوب را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است معنادهی‌های اصلاح‌طلبان در زمینه مخالفت با قانون حجاب و عفاف علاوه بر پی جویی عرفی‌سازی دین و دستورات آن بیانگر تبدیل فشارهای اقتصادی موجود به ابزاری جهت مخالفت با قانون حجاب و عفاف می‌باشد. مسئله‌ای که صراحتاً مورد تأکید اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد که تصویب این قانون با آشوب همراه خواهد شد.

از سویی اگر دغدغه عفاف و حجاب نباشد، آیا وضع معیشتی مردم درست می‌شود؟ یا اینکه نهادی که متولی وضعیت عفاف و حجاب است، قرار است معیشت مردم را درست کند؟