چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

جریمه باورنکردنی ۵۰۰ میلیون دلاری به دلیل استفاده از واتساپ!

دیجیاتو نوشت: کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا به‌ترتیب ۲۸۹ میلیون دلار و ۲۶۰ میلیون دلار بانک‌ها را جریمه کرده‌اند.

رگولاتورهای آمریکا چندین بانک و مؤسسه مالی فعال در وال استریت را به‌خاطر استفاده از پیام‌رسان‌هایی ازجمله واتس‌اپ برای اهداف تجاری، ۵۴۹ میلیون دلار جریمه کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) به‌ترتیب ۲۸۹ میلیون دلار و ۲۶۰ میلیون دلار بانک‌ها و مؤسسات را جریمه کرده‌اند که مجموع آن‌ها به ۵۴۹ میلیون دلار می‌رسد. هر دو کمیسیون به ثبت سوابق ناکافی در انطباق با مقررات اشاره کرده‌اند.

جریمه صدها میلیون دلاری به‌خاطر استفاده از واتس‌اپ

در سال‌های اخیر بانک‌ها و مؤسسات مالی وال استریت به‌خاطر استفاده از پلتفرم‌های پیام‌رسان خصوصی مانند واتس‌اپ یا ایمیل‌های شخصی برای انجام کارهای تجاری و مالی، زیر ذره‌بین رگولاتورهای آمریکا قرار گرفته‌اند. استفاده از این پلتفرم‌ها باعث می‌شود تا بانک‌ها و مؤسسات مالی قادر به نظارت مؤثر روی کارمندان خود نباشد.

«پیروی از الزامات و سوابق سازمان اوراق و بهادار آمریکا برای حمایت از سرمایه‌گذاران و عملکرد خوب بازار ضروری است. درحالی‌که برخی کارگزارها و مشاوران سرمایه‌گذاری به این پیام توجه و تخلفات خود را گزارش کرده‌اند یا اینکه سیاست‌ها و رویکردهای داخلی خود را بهبود بخشیده‌اند، اقدامات امروز ما نشان می‌دهد که هنوز بسیاری این موضوع را رعایت نکرده‌اند.»

با جریمه اخیر، SEC بانک‌ها و مؤسسات مالی را در این زمینه نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار جریمه کرده، درحالی‌که مجموع جریمه‌های CFTC از ۱ میلیارد دلار فراتر رفته است.