چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

پیش بینی جدید از قیمت بیت کوین

خبرآنلاین: روز چهارشنبه، قیمت بیت کوین (BTC/USD) با صعود ۱.۶۰درصدی و با قیمت ۲۹ هزار و ۷۰۰ دلار، شاهد افزایش قابل توجهی بود.

روند صعودی قیمت بیت کوین همزمان با رویدادهای اقتصاد کلان، به‌ویژه گزارش CPI ایالات متحده و تصمیم آتی نرخ بهره فدرال رزرو تقویت شده است. علاوه بر این، امیدها برای تأیید ETF بیت کوین تشدید شده و به افزایش قیمت ارز دیجیتال دامن زده است.

پیش بینی جدید از قیمت بیت کوین

قیمت فعلی بیت کوین ارتباط نزدیکی با روندهای اقتصادی دارد. با نگاهی به الگوهای گذشته، می‌توان دید که بیت کوین در دوران مشابه مانند سال ۲۰۲۱ افزایش داشته است.

تصمیم فدرال رزرو به طور بالقوه می‌تواند از قیمت بیت کوین در زمان افزایش تورم حمایت کند. با این حال، هنوز ابهاماتی وجود دارد و در صورت بدتر شدن شرایط اقتصادی، سرمایه گذاران ممکن است در ابتدا به دارایی‌های امن روی آورند.

تایید ETF بیت کوین باعث افزایش قیمت می‌شود

افزایش کنونی قیمت بیت کوین (BTC)، ناشی از خوش بینی پیرامون تصویب این صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است. کتی وود، مدیرعامل Ark Invest و مایک نووگراتز، مدیر عامل Galaxy Digital، هر دو نسبت به تایید این صندوق خوشبین هستند. وود معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ممکن است چندین ETF را به طور همزمان تأیید کند.

با تایید این صندوق‌ها و افزایش تعامل بازیگران نهادی در صنعت، قیمت بیت کوین در چند روز آینده پاسخ مثبتی خواهد داد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین در حدود ۲۹ هزار و ۶۹۷ دلار معامله می‌شود، تمایل بیت کوین برای ادامه روند صعودی همچنان پایین است و در ادامه با چالش‌هایی مواجه است؛ به‌طوری که مقاومت اصلی این ارز دیجیتال در ۳۰ هزار و ۲۰۰ دلار باقی مانده است.

این مقاومت همزمان با الگوهای تکنیکال قیمت در این سطح، به تقویت احساسات نزولی اشاره دارند. شاخص‌های مهم مانند RSI و MACD در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع خرید هستند. این مسئله نشان‌دهنده تضعیف احتمالی حرکت صعودی فعلی قیمت بیت کوین است.

در صورت کاهش قیمت بیت کوین به پایین‌تر، این ارز دیجیتال ممکن است تا ۲۹ هزار و ۲۵۰ دلار کاهش یابد. در سناریو عکس، غلبه بر مقاومت ۳۰ هزا و ۲۰۰ دلاری ممکن است بیت کوین را به سمت محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ دلار تا ۳۱ هزار دلار سوق دهد.

مناطق ۲۹ هزار و ۸۰۰ دلاری و ۳۰ هزار و ۲۰۰ دلاری بسیار مهم هستند و تغییرات احتمالی قیمت در زیر این سطوح ممکن است نشانه یک مسیر نزولی برای بیت کوین باشد.