چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

زنی که رکورد گینس بلندترین آروغ جهان را شکست!

کیمبرلی وینتر ۳۳ ساله، آروغ رکوردشکن ۱۰۷.۳ دسی بلی خود را به صورت زنده در استودیویی در مریلند آمریکا ثبت کرد. رکورد قبلی که ۱۰۷ دسی بل بود به نام الیزا کانیونی ایتالیایی در سال ۲۰۰۹ ثبت شده است. رکورد بلندترین آروغ مردان نیز متعلق به نویل شارپ استرالیایی است که در سال ۲۰۲۱ یک آروغ ۱۱۲.۷ دسی بلی داشت.

صدای آروغ کیمبرلی وینتر، حدود ۷۰ تا ۸۰ دسی بل بلندتر از یک مخلوط کن است. وینتر گفت: «من دوست دارم پر سر و صدا باشم.»

زنی که رکورد گینس بلندترین آروغ جهان را شکست!

این زن ۳ ساله گفت که خانواده و دوستانش همیشه تحت تاثیر صدای آروغ های او قرار می گرفتند و او از تحت تاثیر قرار دادن آنها لذت می برد.

زنی که رکورد گینس بلندترین آروغ جهان را شکست!

در اوایل او توانست آروغ ۱۰۹ دسی بلی خود را ثبت کند و با رکوردهای جهانی گینس تماس گرفت. به او گفتند که باید در شرایط خاصی این کار را انجام دهد، تا بتوانند نام او را ثبت کنند. نه تنها باید دو شاهد وجود داشته باشد، بلکه باید در یک اتاق ساکت توسط یک مهندس صدا بر روی میکروفونی ضبط شود که فاصله تعیین شده ای با دهان او داشته باشد.

او دسترسی به چنین امکاناتی نداشت، پس به معلم گروه موسیقی دبیرستان خود ایمیل زد که به او پیشنهاد کرد با یکی از همکلاسی های سابق خود تماس بگیرد. آن همکلاسی اریک مسیک بود که اخیراً یک شرکت موسیقی راه اندازی کرده و مایل بود به کیمبرلی کمک کند. آنها با ایستگاه رادیویی محلی تماس گرفتند تا در مورد اجاره یک استودیو پرس و جو کنند و او برای حضور در یک برنامه رادیویی، وقت گرفت.

زنی که رکورد گینس بلندترین آروغ جهان را شکست!

وینتر ماه‌ها تمرین کرد و فالوورهای تیک تاک خود را در جریان اتفاقات قرار می داد. او در یک ویدیو خاطرنشان کرد: «من به دنبال شکستن رکورد طولانی ترین آروغ نیستم»

وقتی او در استودیو حضور یافت با خودش یک نوشابه گازدار آورده بود و از قبل غذاهای مختلفی خورده بود. قبل از اینکه آروغ اصلی را انجام دهد، چند بار تمرین کرد، سه آروغ اول او ۹۷.۵، ۱۰۷ و ۱۰۳ دسی بل بودند و آروغ نهایی و رکوردشکن ۱۰۷.۳ بود.

زنی که رکورد گینس بلندترین آروغ جهان را شکست!

او گفت که اگرچه از شکستن این رکورد خوشحال است، اما احساس می‌کند که می‌تواند با اختلاف بیشتری این رکورد را به نام خود ثبت کند.

وینتر گفت: «من واقعا هیجان زده هستم که این رکورد را شکستم. اما من برای شکستن دوباره رکورد، هیجان‌ بیشتری دارم.»