چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

خبر ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات صحت دارد؟

فرازدیلی: مرتضی تمدن از نزدیکان و رییس دفتر محمود احمدی نژاد شایعه پیش ثبت نام او در انتخابات مجلس را تکذیب کرد.

شایعه‌ پیش‌ ثبت‌نام محمود احمدی نژاد در دوازدهمین انتخابات مجلس به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی گسترده شده است. شایعه‌ای که مشخص نبود از کجا درز کرد اما مرتضی تمدن از نزدیکان و رییس دفتر او در گفت‌وگو با فراز آن را کذب دانست. تمدن البته به همین حد از پاسخ اکتفا کرد و توضیح بیشتری در این زمینه نداد. همچنین اکانت منتسب به مهدی احمدی نژاد پسر رییس دولت سابق نیز شایعه منتشر شده را تکذیب کرد و آن را «ساخته شده توسط ذهن‌های بیمار»‌ دانست.

 پیش از این‌ها عبدالرضا داوری که سابقا از نزدیکان احمدی نژاد محسوب می‌شد نیز در گفت‌وگو با فراز از این صحت و سقم این شایعه اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

داوری: جریان‌هایی می‌خواهند از برند احمدی نژاد استفاده کنند

احمدی نژاد در صورت ثبت نام تایید صلاحیت می‌شود؟

موضوع دیگر مسئله تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات است. به نظر می‌رسد که طبق عرف و سنت او که از رهبری برای عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام حکم گرفته مشکلی برای تایید صلاحیت نداشته باشد. هر چند ادامه عضویت او در مجمع نیز بحث‌هایی به دنبال داشت و  داوری مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد درباره علل سکوت او بعد از تمدید عضویتش در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «شاید نوعی معامله شکل گرفته باشد، یعنی کارت‌هایی به نظام داده و امتیازاتی گرفته است.» 

با این همه محمود احمدی نژاد تاکنون در سیاست ورزی غیرقابل پیش بینی بوده و با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس باید دید که چه روی خواهد داد.