چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

قیمت دلار در سراشیبی سقوط

تجارت نیوز: قیمت دلار با انتشار اخباری در مورد مذاکرات ایران و آمریکا و آزادسازی منابع مالی مسدود شده ایران در کره جنوبی وارد کانال ۴۸ هزار تومانی شده است.

قیمت دلار در سراشیبی سقوط

قیمت دلار پس از مدتی نوسان در کانال 49 هزار تومانی، امروز با انتشار اخبار سیاسی مربوط به مذاکرات ایران و آمریکا وارد کانال 48 هزار تومانی شده است. امروز جمعه، 20 مرداد با وجود تعطیلی بازار ارز، معاملات غیرقانونی فردایی در حال انجام است و ارسال سیگنال‌های سیاسی به بازار قیمت‌ها را تا میانه‌های کانال 48 هزار تومانی کاهش داده است.

بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی در حال حاضر قیمت دلار در معاملات غیرقانونی فردایی به محدوده 48580 تا 48640 تومان رسیده و معاملات در حدود قیمتی 48600 در حال انجام است. به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار روند کاهشی دارد.

البته تا کنون بارها اعلام شده که دولت معادل این منابع را به ریال از بانک مرکزی دریافت کرده و دلارها در صورت آزادسازی جزء مابع بانک مرکزی است. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که منابع آزادشده صرفا به تهیه اقلامی چون غذا و دارو اختصاص یابد و وارد بازار ارز نشود. با وجود این، همانگونه که تجربه نشان داده بود، واکنش هیجانی معامله‌گران بازار ارز به چنین اخباری، قیمت دلار را کاهشی کرده است.