یکشنبه 24 تیر 1403
×

جای خالی کدام ستاره‌ها در استقلال احساس نشد؟

خبرورزشی: پیش از شروع لیگ برتر بیست و سوم این ذهنیت برای هواداران و کارشناسان استقلالی به وجود آمده بود که در نبود تعدادی از مهره‌های فصل گذشته استقلال این تیم با مشکلات عدیده‌ای در رقابت‌های فصل جدید مواجه خواهد شد.

جدایی مهدی قایدی و محمد محبی از خط حمله استقلال یکی از این موارد بود. به ثمر رسیدن سه گل توسط آرش رضاوند، امیر ارسلان مطهری و صالح حردانی، نبودن مهره‌های هجومی و گلزن استقلال در فصل گذشته را به طور کلی از یاد هواداران برد.

از سوی دیگر جدایی رافائل سیلوا و عارف غلامی از خط دفاعی استقلال نیز یکی دیگر از دغدغه‌های آبی پوشان و البته هواداران این تیم بود که نگران بودند مبادا سازمان دفاعی تیم استقلال دچار مشکل شود. اما حضور همزمان آرمین سهرابیان و محمد حسین مرادمند در قلب خط دفاعی استقلال به علاوه اضافه شدن صالح حردانی در راست و ابوالفضل جلالی در چپ نه تنها باعث کاهش قوای این خط نشد بلکه در دیدار مقابل یکی از هجومی‌ترین تیم‌های جنوبی دروازه استقلال را هم بسته نگه داشت.

با مروری بر اظهار نظرهای کارشناسان ظرف ۴۸ ساعت گذشته پس از بازی استقلال مقابل صنعت نفت آبادان به وضوح می‌توان دریافت نبودن تعدادی از مهره‌های اصلی در ترکیب فصل گذشته ریکاردو ساپینتو و استقلال در دیدار اول با هدایت جواد نکونام به هیچ عنوان احساس نشد. ضمن اینکه برخی از کارشناسان حتی این شکل از ترکیب خط دفاعی استقلال را بهتر از فصل قبل دانسته بودند. از سوی دیگر اضافه شدن یامگا به خط جلویی را نیز مثبت ارزیابی کرده اند.