یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
×

احتمال پخش زنده جلسات بررسی لایحه عفاف و حجاب

اعتماد آنلاین: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت موافقت نمایندگان با بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ احتمالا جلسات کمیسیون حقوقی به صورت پخش زنده تشکیل می‌شود تا مردم در جریان تصمیم‌گیری نمایندگان قرار گیرد.

احتمال پخش زنده جلسات بررسی لایحه عفاف و حجاب

 

کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار کرد: در صورتی که نمایندگان با بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ (بررسی در کمیسیون به جای صحن علنی) موافقت کنند، این لایحه برای بررسی به کمیسیون حقوقی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع می‌شود منتهی در زمان بررسی مواد لایحه اعضای دو کمیسیون حقوقی و فرهنگی حضور خواهند داشت.

   ۱۵۰۰ پیشنهاد از سوی نمایندگان مجلس بر روی گزارش کمیسیون حقوقی درباره لایحه عفاف و حجاب ثبت شده است که عملا رسیدگی به تمامی این پیشنهادات وقت زیادی می‌برد و امکان بررسی آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

    معتقدم که مردم باید از مصوبات مجلس شورای اسلامی مطلع باشند که این شامل موارد اصل ۸۵ هم می‌شود لذا پیشنهاد داریم که جلسات کمیسیون حقوقی در زمان بررسی لایحه عفاف و حجاب به صورت زنده از سامانه مجلس پخش شود تا مردم در جریان تصمیم‌گیری نمایندگان و مصوبات قرار گیرند.