جمعه 11 اسفند 1402
×

کشف گونه‌ای ترسناک از موجودات دریایی با ۲۰ دست

دانشمندان در اعماق دریای نزدیک قطب جنوب، موجودی ترسناک با ۲۰ دست کشف کردند. کمی به اسم «ستاره پَردار توت‌فرنگی قطب جنوب» فکر کنید. می‌شود گفت، اسم عجیب و بی‌معنایی‌ست. درست شبیه اسم مستعاری می‌ماند که برخی از سلبریتی‌ها برای مشهور شدن روی خود یا فرزندان‌شان می‌گذارند. یا شبیه عنوان کتاب‌های ماجراجویی کودکان است که به دنبال یک موجود عجیب افسانه‌ای هستند.

اما از همه عجیب‌تر این است «ستاره پَردار توت‌فرنگی قطب جنوب»، اسمی است که دانشمندان روی موجود ترسناکی که ۲۰ دست دارد و به‌تازگی آن را کشف کرده‌اند، گذاشته‌اند.

محققانی که در اقیانوس نزدیک قطب جنوب کار می‌کردند، این گونه جدید از موجودات دریایی را کشف کردند. این موجود کمی شبیه عروس‌دریایی است که آن قسمت گرد بدن عروس دریایی را ندارد. همچنین بخشی از شاخک‌ها یا دست‌هایش پَردار هستند و بخشی دیگر برجستگی‌های متعدد دارند. رشته‌های شاخک‌مانند کوچکتری هم به بدن این موجود متصل‌اند و هر ۲۰ دست این موجود عجیب و ترسناک به پنجه‌های ریزی مجهزند که به آن کمک می‌کنند خود را در اعماق و کف دریا نگه دارد.

کشف گونه‌ای ترسناک از موجودات دریایی با ۲۰ دست

بنابه گفته دانشمندان، «با کشف این موجود، اکنون ما شش گونه از موجودات دریایی دارای ۲۰ دست و دو گونه دارای ۱۰ دست شناسایی کرده‌ایم.»