یکشنبه 24 تیر 1403
×

تایید جذب ۴۰۰ جوان حزب‌اللهی در دولت رئیسی

همشهری: میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره جذب جوانان حزب‌اللهی در وزارتخانه‌ها از جمله خبر به‌کارگیری ۴۰۰نفر از آنان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که ما جذب نخبه داشته باشیم. عبارت آقای محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید قدری دقیق‌تر می‌بود.

تایید جذب ۴۰۰ جوان حزب‌اللهی در دولت رئیسی

میثم لطیفی گفت: اگر می‌خواهیم در حوزه شعر، کارشناس امور شعر انتخاب کنیم، اینکه کسی لیسانس یا فوق لیسانس ادبیات داشته باشد برای ما کفایت نمی‌کند. او باید خودش شاعر باشد و شعر را بشناسد. در حوزه موسیقی و گرافیک نیز همین‌طور است. در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و خیریه هم اینچنین است.

میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره جذب جوانان حزب‌اللهی در وزارتخانه‌ها از جمله خبر به‌کارگیری ۴۰۰نفر از آنان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همشهری آنلاین گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که ما جذب نخبه داشته باشیم. عبارت آقای محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید قدری دقیق‌تر می‌بود.

قرار شد این معیارها در بنیاد ملی نخبگان متناسب با نوع فعالیت کارگروه مشترکی متشکل از دستگاه اجرایی، بنیاد ملی نخبگان و همکاران ما در سازمان امور اداری و استخدامی، متناسب با صلاحیت‌های حرفه‌ای و شایستگی‌های مورد نیاز در آن رشته تعریف شود.

لطیفی افزود: در وزارت فرهنگ نیز چنین است. اگر می‌خواهیم در حوزه شعر، کارشناس امور شعر انتخاب کنیم، اینکه کسی لیسانس یا فوق لیسانس ادبیات داشته باشد برای ما کفایت نمی‌کند. او باید خودش شاعر باشد و شعر را بشناسد. در حوزه موسیقی و گرافیک نیز همین‌طور است. در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و خیریه هم اینچنین است. معیارها متناسب با انتظاری که از آن فرد در شغلی می‌رود قابل تنظیم است.

اینکار دارد در بنیاد ملی نخبگان به‌صورت علمی انجام می‌شود، یعنی کارگروه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی روی آن کار می‌کنند و براساس آن افراد ارزیابی می‌شوند؛ اطلاعات‌شان روی سامانه بارگذاری می‌شود و اطلاع‌رسانی عمومی هم درباره آن صورت می‌گیرد. مدارک مورد بررسی قرار می‌گیرد و افراد به کانون ارزیابی معرفی می‌شوند و در آنجا ارزیابی اولیه می‌شوند و به یک دوره ۲۱روزه می‌روند که هم در آن آموزش می‌بینند و هم ارزیابی می‌شوند. براساس نمره‌ای که اخذ می‌شود، افراد برگزیده به دستگاه اجرایی معرفی می‌شوند. این یک فرآیند کاملا علمی، دقیق و مبتنی بر نگاه همه‌جانبه به فردی است که می‌خواهیم او را انتخاب کنیم. به نظر من کار ارزشمند و قابل دفاعی از نظر علمی است.