یکشنبه 24 تیر 1403
×

فاصله فوتبال ایران با عربستان دست نیافتنی شد

خبرآنلاین: جواد منافی گفت: هر کسی که برای پرسپولیس زحمت کشیده و جام گرفته حتماً برای پرسپولیس و هوادارانش مهم و قابل احترام است اما در این بین هیچکس بزرگتر از پرسپولیس نیست.

فاصله فوتبال ایران با عربستان دست نیافتنی شد

جواد منافی مربی تیم امید کشورمان و مدافع اسبق پرسپولیس در رابطه با شرایط این تیم صحبت‌های کارشناسی را مطرح کرد. مربی که اعتقاد دارد باید به تصمیمات فنی سرمربی پرسپولیس احترام گذاشت. هر چند دیر جذب شدن مهاجم و شرایط فعلی ورزشگاه را به‌شدت برای پرسپولیس مضر دانسته و معتقد است زمان از دست دادن در این رابطه مشکلات بیشتری را برای پرسپولیس به وجود خواهد آورد.

در رابطه با حضور دروازه‌بان ۱۹ ساله برزیلی به لحاظ کارشناسی چه نظری دارید؟

اما در صورت محرومیت و مصدومیت بیرانوند در آسیا و بازی‌های حساس باید به این مسأله نگاه جدی‌تری داشت!

به هر حال بیرانوند قطعاً حرف اول را در دروازه پرسپولیس خواهد زد. قبلاً هم رادو دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس بود که با قرارداد زیاد جذب پرسپولیس شد و به آن شکل از پرسپولیس جدا شد و رفت. در رابطه با نقش این دروازه‌بان در قیاس با رادو نمی‌توانیم اظهارنظری دقیق داشته باشیم چون نمی‌دانیم واقعاً چگونه است اما با وجود این احتمالاً یحیی به ننکا اعتماد کامل دارد که اجازه داده ایشان یک گلر برای پرسپولیس انتخاب کند و بیاورد و هنوز نیامده واقعاً نمی‌توان در خصوص دروازه‌بان ۱۹ ساله نظر داد.

در رابطه با وضعیت سکوهای آزادی و تأثیرش روی بازی‌های پرسپولیس در بازی‌های خانگی در آسیا و لیگ ایران چه نظری دارید؟

واقعاً اگر سکو و تماشاگر نباشد انگیزه بازیکن از بین می‌رود و اگر شرایط فعلی ورزشگاه آزادی ادامه داشته باشد هوادار و تیم خیلی لطمه خواهند دید. پرسپولیس با هوادارانش زنده است و روحیه می‌گیرد در حالی که ما تاریخ‌های عجیبی مانند آبان‌ماه و بقیه موارد را در خصوص آماده‌سازی ورزشگاه آزادی می‌شنویم که این موارد با توجه به حضور پرسپولیس در آسیا و بازی‌های خانگی این تیم به هیچ وجه با هم همخوانی ندارد. در حال حاضر هم فقط پای ما در میان نیست چون پای آسیا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در میان است که از هر کوتاهی برای ورزشگاه آزادی نمی‌گذرد به همین دلیل باید هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام داد و تدبیری اندیشید که تیم‌ها بیشتر از این ضرر نکنند و همان طور که خراب کردند حتماً زود هم می‌توانند درست کنند و با بهره بردن از توان همه ارگان‌ها و سازمان‌های درگیر باید هر چه زودتر ورزشگاه را آماده سازند.

در رابطه با رویارویی کمال با پیراهن ذوب‌آهن بعد از اتفاقاتی که بین این بازیکن سابق پرسپولیس با سرمربی و بازیکن تیم رخ داد چه پیش‌بینی از این موضوع دارید؟

هر کسی که برای پرسپولیس زحمت کشیده و جام گرفته حتماً برای پرسپولیس و هوادارانش مهم و قابل احترام است اما در این بین هیچکس بزرگتر از پرسپولیس نیست. کمال هم باید به نظر سرمربی پرسپولیس احترام می‌گذاشت بازیکنی که البته خیلی زحمت کشید اما باید بداند که فوتبال بی‌رحم است و بالا و پایین زیاد دارد. کمال بازیکن باتعصب پرسپولیس بود که با کتف دررفته برای پرسپولیس بازی کرد به همین دلیل باید همه چیز به شکل حرفه‌ای و خیلی دوستانه حل و فصل شود.

طولانی شدن پروسه جذب مهاجم خارجی پرسپولیس به این تیم لطمه زیادی وارد نخواهد ساخت؟

به هر حال حتماً مسئولان باشگاه بودجه و مسائل دیگری را در نظر گرفته‌اند که حضور مهاجم خارجی را در پرسپولیس میسر سازند که این امر حتماً فراهم نشده که بتوانند بازیکن جذب کنند. مهاجم خوب حتماً به پول زیادی نیاز دارد که ظاهراً از دسترس باشگاه خارج است. در هر حال حتماً مسئولان و یحیی دنبال جذب مهاجم هستند چون در غیر این صورت تیم و باشگاه لطمه سنگینی را متحمل خواهند شد.

در رابطه با فاصله ایجاد شده بواسطه حضور ستاره‌های خارجی در لیگ عربستان واقعاً امیدوار به نتیجه‌گیری پرسپولیس مقابل این تیم‌ها هستید؟

فاصله تیم‌های آسیایی با ما در حال بیشتر شدن است و این فاصله دست نیافتنی شد. برخلاف بعضی‌ها هم من اعتقاد دارم که کریس رونالدو یک اسم نیست ضمن اینکه کنار این بازیکن بازیکنان زیادی حضور دارند به همین دلیل کار خیلی سختی مقابل تیم‌های عربستانی و ستاره‌های بزرگ پیش رو داریم اما باید با برنامه کار کنیم و تا سر حد جان تلاش کنیم تا به هر حال در مسابقاتی که جنبه ملی خواهد داشت بهترین راندمان و نمایش را از خودمان بر جای بگذاریم.