جمعه 11 اسفند 1402
×

امتیاز داشتن شوکر و اسپری برای بسیجیان در لایحه حجاب؟

شب گوش: در حالی که وضعیت  توزیع بنزین در کشور مساعد نیست و مردم در صف های کیلومتری سرگردان هستند و در شرایطی که برای اولین بار طی ۵۰ سال اخیر  مهاجرت معکوس در تهران شکل گرفته به این دلیل که  وضعیت اجاره بها اسفناک و بهت آور است و در روزهایی که آمار مصرف گوشت به طرز خجالت آوری  پایین آمده ظاهرا دغدغه مجلس انقلابی تصویب قوانینی شبیه به همسایه شرقی کشورمان است. 

امتیاز داشتن شوکر و اسپری برای بسیجیان در لایحه حجاب؟

«اعتماد» لایحه «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» را منتشر کرده که بخشی از آن را در این مطلب می‌خوانید: پس از مدت‌ها که کسی نمی‌خواست مسوولیت اجرای برخورد در موضوع «حجاب» را بر عهده بگیرد، نهایتا به نحوی لایحه حجاب و عفاف در دستور کار سه قوه قرار گرفت که هیچ کدام به تنهایی در مظان تصویب و اجرای این لایحه پس از تبدیل شدن به قانون نباشند. پس از تدوین یک لایحه در قوه قضاییه و ارسال آن به دولت، قوه مجریه هم ویرایشی روی آن انجام داد و به مجلس فرستاد. مجلس هم که همواره شعار شفافیت داده و هنوز مصوبه‌ای در این مورد نداشته، برای تدوین نهایی این لایحه رای به بررسی آن مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی داد.

ماده ۳۲ این لایحه سازمان بسیج را مخاطب قرار داده است؛ طبق این ماده بسیج موظف است:

2- ساماندهی و گسترش توانمندی‌های بسیج در جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در فضای حقیقی و مجازی».

شنیده شده برای این ماده نیز پیشنهادی مطرح بوده که در بند یک، موضوع اعطای مجوز شوکر و اسپری به بسیجیان؛ طبق این پیشنهاد پس از «آموزش عمومی امر به معروف و نهی از منکر لسانی»، «اعطای مجوز شناسایی و سامانه ثبت تخلفات و تجهیزات دفاع شخصی مانند شوکر و افشانه» به بسیجیان اضافه شود.