چهارشنبه 29 فروردین 1403
×

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

شب گوش: امروزه عمل‌های زیبایی در بین مردم جهان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی اکثر مردم جهان رو به این آورده اند که به ظاهر خود بیشتر اهمیت دهند و به تبع آن افزایش عمل‌های زیبایی پیشرفت چشم گیری داشته است. یکی از این عمل‌ها که بسیار در این عصر در بین همگان محبوب و شایع است عمل بینی است.این عمل با انجام اهدافی مثل رفع انحراف بینی یا پلیپ بینی انجام می‌شود. اما با توجه به مشکلات و کبودی‌هایی که بعد از آن به دنبال خواهد داشت بسیاری از آن گریزان هستند و با توجه به مشکلاتی که در بینی خود دارند ترس از اقدام به این عمل را نیز دارند بنابراین باید به دنبال یک روش نوین برای این افراد بود تا بتوان ترس آن‌ها را به هنگام جراحی از بین برد.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

برای مشاوره با دکتر علی میقانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۰۶۳۸۹

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

جراحی بینی بدون بیهوشی چیست؟

در روزگار قدیم عمل‌های جراحی با استفاده از بیهوشی بسیار متداول بود یعنی به این صورت عمل‌ها انجام میگرفتند که قبل از عمل پزشکان یک دوز بیهوشی به بیمار خود تزریق کنند و اگر این مرحله انجام نمیشد میتوان گفت به طور کلی آن عمل نیز ادامه پیدا نمیکرد. بسیاری از افراد بدون نگرانی و استرس‌هایی که هر عمل دارد عمل خود را با روش بیهوشی پشت سر میگذاشتند.

اما بساری از مردم هم در این میان وجود داشتند که به دلیل ترس‌های زیادی که از بیهوشی داشتند و یا به واسطه هر نوع بیماری منع‌کننده بیهوشی، نمیتوانستند عمل بینی خود را به راحتی انجام دهند. میتوان گفت امکان اینکه دلیل این ترس خاطرات بد در هنگام بیهوشی باشد نیز وجود دارد، اما جدیدا با توجه به اینکه علم در عرصه پیشرفت قرار دارد اکثر افراد میتوانند جراحی بینی بدون بیهوشی را به راحتی انجام دهند و بعد ازآن با خوش حالی و اطمینان از عملشان در کنار دوستان و اشنایان یاد کنند و همین طور قسمت مهم‌تر این ماجرا آن است که میتوانند از استرس‌هایی که قبل از عمل هر فرد به طور طبیعی دارد دور شوند.

طبیعی است که این روش جراحی مانند دیگر روش‌هایی که در این حوزه وجود دارد دارای یک سری معایب و مزایا باشد که باید قبل از انجام دادن و مراجعه برای این روش اطلاعات کافی و مناسب در مورد این روش داشته باشیم. با ما تا اخر این مقاله همراه باشید تا اطلاعان مفید و مناسبی در مورد جراحی بینی بدون نیاز به بیهوشی کسب کنید.

به طور کلی دو نوع بیهوشی وجود دارد که به آن‌ها نام‌های بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی اختصاص یافته است. میتوان گفت بیهوشی عمومی همان بیهوشی است که اغلب افراد از آن میترسند و به گونه‌ای احساس میکنند که بعد از بیهوش شدن دیگر به زندگی باز نخواهند گشت. اما این دیدگاه بخشی از مردم جامعه است یک بیهوشی دیگر که بیهوشی موضعی نام دارد بیهوشی‌ای محسوب میشود که فقط در یک عضو خاص در بدن مورد استفاده قرار میگیرد به بیان دیگر میتوان گفت فقط یک اندام خاص به عنوان اندام هدف قرار میگیرد. این نوع بیهوشی با نام بی‌حسی موضعی شناخته می‌شود.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

بسیاری بر این گمانند که جراحی بینی بدون بیهوشی تنها در صورتی انجام می‌شود که شما قصد ایجاد تغییرات زیادی را روی بینی خود نداشته باشید، اما اینطور نیست. جراحی بینی بدون بیهوشی به همان اندازه جراحی معمولی بینی می‌تواند ظاهر بینی را تغییر دهد. پیشتر اگر قرار بود جراحی بینی بدون صورت گرفتن بیهوشی انجام شود، فرد درد و خونریزی زیادی را متحمل میشد. این در حالی است که امروزه بی حسی موضعی نیز به طرقی انجام می‌پذیرد که فرد دردی را احساس نخواهد کرد و جراحی در آرامش کامل انجام خواهد شد. نتیجه جراحی بینی بدون صورت گرفتن بیهوشی نیز دقیقا مشابه نتیجه جراحی بینی با بیهوشی است.

هنگامی که از عمل رینوپلاستی صحبت میکنیم برخی از افراد که برای بار اول در مورد این عمل‌ها اطلاعاتی کسب میکنند ممکن است به گمانشان این گونه به نظر برسد که مزایای این عمل نسبت به سایر عمل‌هایی که همراه با بیهوشی انجام میشوند کم‌تر است و ممکن است بعد از آن عوارض‌های بیشتری نیز به همراه داششته باشد، اما میتوان گفت که این گفته به طور کلی و از پایه نادرست است و عمل جراحی بینی بدون بیهوشی مثل هر عمل جراحی دیگری مزایا و معایب مربوط به خود را دارد.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

آیا جراحی بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است؟

جراحی بینی یکی دیگر از جراحی‌هایی است که امکان انجام آن بدون بیهوشی نیز وجود دارد.در این جراحی با استفاده از بی‌حسی موضعی می‌توان جراحی آسان‌تری را برای بیمار فراهم کرد.در جراحی‌های همراه با بیهوشی احتمال به خطر افتادن سلامت جسمانی بیمار بسیار بالاست برای همین بیشتر پزشکان به فکر حذف کردن بیهوشی از جراحی‌های خود افتاده‌اند.

مراحل عمل بینی بدون بیهوشی

قبل از اقدام به عمل بینی بدون بیهوشی باید راجب این جراحی اطلاعات بیشتری جک‌آوری کنید.مراحل انجام عمل بینی بدون بیهوشی به شرح زیر است که مرحله به مرحله به آن می‌پردازیم.

برش بینی

برای اصلاح فرم بینی و برطرف کردن نواقص آن جراح ابتدا به برس بینی از ناحیه‌های مورد نظر می‌پردازد. قبل از انجام برش بی حسی موضعی با تزریق لیدوکائین و اپی نفرین در قسمت‌های مشخص شده اعمال شده برای همین بیمار دردی در این ناحیه احساس نمی‌کند.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارضجراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

تغییر شکل بینی

بعد از برش کامل ناحیه کلوملا، قسمت‌های مشخص شده برای اصلاح در لایه‌های ابتدایی انتخاب می‌شود.با استفاده از تجهزیات بزشکی و دقت بالای دکتر این تغیرات روی بینی صورت می‌گیرد

اصلاح تیغه وسط بینی

بعد از اتمام اصلاحات لایه‌های اولیه بینی،نوبت به اصلاح حساس‌ترین بخش بینی یعنی تیغه بینی میرسد.این قسمت به دلیل داشتن بافت سخت‌تر نسب به سایر لایه‌ها زمان بیشتری برای اصلاح نیار دارد.

اصلاح سوراخ های بینی

سوراخ‌های بینی از دیگر بخش‌های حساس بینی است که در جراحی بینی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.گوشت اضافه در این قسمت برش خورده و فرم جدیدی در سوراخ‌ها ایجاد می‌شود.

مرحله آخر جراحی بینی

بعد از اصلاح نقاط مختلف بینی و رسیدن به فرم دلخواه بیمار، نوبت به فیکس کردن فرم و بخیه زدن می‌رسد.بخیه‌ها در دو بخش داخلی و خارجی بینی انجام می‌شود و جراحی به اتمام می‌رسد.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارضجراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

جراحی بینی بدون بیهوشی بهتر است یا با بیهوشی عمومی؟

به طور کلی پاسخ به این سوال بسیار شخصی بوده و برای هر فردی ممکن است متفاوت بیان شود. شما برای درک بهتر بهترین روش برای خودتان و روشی که برای بینی شما مناسب‌تر است و تاثیر بیشتری بر روی زیبایی آن میگذارد باید به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید و با مشورت پزشک خود و سلایق شخصی خودتان بهترین تصمیم را بگیرید و عمل زیباییتان را بدون بیهوشی و یا با بیهوشی انجام دهید. در صورتی که ترس از عوارض بیهوشی دارید و یا از آن دسته افرادی هستید که فوبیای بیهوشی دارند، جراحی بینی بدون بیهوشی می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. همچنین اگر هر نوع بیماری زمینه‌ای دارید که از بیهوشی منع هستید نیز این روش می‌تواند برایتان مناسب باشد.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

جراحی بینی بدون بیهوشی مناسب چه کسانی است؟

معمولا بسیاری از افراد که قصد انجام جراحی‌های زیبایی را دارند،از داروهای بیهوشی و مشکلات و خطرات احتمالی بعد از نگرانند.این نگرانی باعث می‌شود افراد یا از انجام جراحی منصرف شوند یا با استرس و ترس زیاد به انجام آن اقدام می‌کنند.انجام عمل جراحی با بی حسی موضعی  خیال زیباجویان را از جانب خطرات احتمالی راحت‌تر کرده و آن‌ها را به انجام عملی راحت‌تر دعوت می‌کند.

مزایای جراحی بینی بدون بیهوشی

یکی از مزایای این عمل جراحی همانطور که از نام آن پیداست بدون بیهوشی بودن آن میباشد. میتوان گفت عمل زیبایی بینی جز پر طرفدار‌ترین عمل‌های زیبایی در دنیا به شمار می‌آید. اما از زمانی که جراحی بینی بدون نیاز به بیهوشی ابداع شده باعث شده است ترس افراد از بیهوشی ازبین برود و افراد بیشتری برای زیبا‌تر کردن ظاهر خود به عمل بینی روی بیاورند. شما نیز به راحتی میتوانید با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی موجود شرایط جراحی بینی بدون بیهوشی را جویا شوید و در صورتی که نیاز به جراحی بینی را در خود احساس میکنید نسبت به انجام آن اقدام کنید.جراحی بینی با این روش مزایای زیادی را با خود به همراه دارد. برخی از این مزایا به شرح زیر هستند:

۱. در این نوع عمل‌ها بسیار در زمان بیمار و دکتر صرفه جویی میشود که برای بسیاری از افراد که امروزه مشغله‌های کاری فراوان دارند زمان بسیار پارامتر مهمی است و این مورد به نسبت بسیار حائز اهمیت است، زیرا بسیاری از افراد هم دوست ندارند که زمان بسیار زیادی را در زیر تیغ جراحی بگذرانند به همین دلیل عمل جراحی بینی که به حالت بدون بیهوشی انجام میشود برای این چنین مراجعه کنندگانی مناسب است.

۲. یکی دیگر از مزایای این روش این است که هنگامی که شما جراحی بینی خود را بدون بیهوشی انجام میدهید تورم و کبودی‌های آن نسبت به زمانی که بینی خود را به صورت بیهوشی کامل عمل میکنید بسیار بسیار کمتر می‌باشد.

۳. این روش جراحی بینی، عوارض بیهوشی را به همراه ندارد. همانطور که می‌دانید عوارض ناشی از بیهوشی می‌تواند تا مدت‌ها پس از انجام جراحی وجود داشته باشد. جراحی بینی بدون بیهوشی این عوارض را به همراه ندارد.

۴. این روش، روش بسیار مناسبی برای کسانی است که بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل مشکلات کلیوی، نارسایی‌های کبدی و قلبی، مشکلات مغز و اعصاب و ناتوانی‌هایی از قبیل ام اس دارند و به واسطه این مشکلات از بیهوشی منع شده‌اند نیز می‌باشد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد سپتوپلاستی ممکن است این روش کم تهاجم مشکل انحراف تیغه بینی را نتواند حل کند و لازم به بیهوشی باشد و در موارد دیگری مثل عمل بینی گوشتی روش جراحی با بی حس موضعی کاربرد داشته باشد.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

انواع روش های جراحی بینی بدون بیهوشی

باید بدانید جراحی بینی بدون بیهوشی دارای روش‌های مختلفی است.برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی بدون بیهوشی بهتر است با انواع روش‌های این جراحی آشنا شوید:

تکنیک جراحی بینی بسته

در تکنیک جراحی بینی بسته تمامی برش‌های لازم برای انجام جراحی از طریق سوراخ‌های داخلی انجام می‌شود و نیاز به هیچگونه برش خارجی نیست. این جراحی  مدت زمان عمل کوتاه‌تر زخم و التهاب کمتر است.

تکنیک جراحی بینی باز

در این روش جراحی علاوه بر ایجاد برش‌های داخلی، برشی کوچکی در بین پره‌های بینی یا کلوملا ایجاد می‌شود. به واسطه این برش پوست اولیه بینی باز می‌شود و انجام جراحی ممکن می‌گردد.

معایب جراحی بینی بدون بیهوشی

این روش جراحی بینی، با کمترین عوارض و معایب همراه است. زیرا همانطور که پیشتر نیز اشاره شد عوارض ناشی از بیهوشی را نیز با خود به همراه ندارد. در صورت وجود هر نوع عیب نیز، پیش از انجام جراحی، پزشک جراح نیز اطلاعاتی کلی در رابطه با این معایب با شما در میان خواهد گذاشت.

هزینه جراحی بینی بدون بیهوشی

هزینه این روش جراحی بینی می‌تواند بسته به شرایط مختلف متفاوت باشد. انتظارات شما از نتیجه جراحی بینی، میزان تخصص جراح در انجام این جراحی و کلینیکی که جراحی در آن انجام می‌شود از جمله شرایط تاثیرگذار بر هزینه جراحی بینی بدون بیهوشی است. برای آگاهی دقیق از هزینه جراحی بینی بدون بیهوشی لازم است مورد معاینه متخصص و جراح بینی قرار بگیرید تا ایشان پس از انجام آزمایشات لازم، هزینه دقیق جراحی بینی را با شما در میان بگذارند.

سوالات متداول

آیا جراحی بینی بدون بیهوشی باعث ایجاد کبودی در بیمار می‌شود؟

خیر. استفاده از مواد بی حسی موضعی هیچگونه کبودی و تورمی برای بیمار ایجاد نمی‌کند.

دوره نقاهت جراحی بینی بدون بیهوشی چه مدت است؟

باید بدانید جراحی بینی بدون بیهوشی نیازمند دوره نقاهت طولانی مدت نیست و بیمار می‌تواند بعد از عمل بدون نیاز به ریکاوری از بیمارستان مرخص شود.

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

دکتر علی میقانی

دکتر علی میقانی یکی از پزشکان متخصص در زمینه جراحی زیبایی و ترمیمی بینی هستند. ایشان با تخصص در زمینه‌های مختلف پزشکی می‌توانند پزشکی مطمئن برای انجام جراحی بینی شما باشند. دکتر میقانی در زمینه‌های زیر دارای تخصص می‌باشند:

  • فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیمی صورت از دانشگاه گراتز اتریش
  • بورد تخصصی گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن
  • جراح پلاستیک بینی و صورت
  • جراحی اندوسکوپیک بینی و سینوس

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۰۶۳۸۹

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

برای دیدن نمونه‌های بیشتر وارد اینستاگرام شوید.

dr_alimeighani@

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

برای مشاوره در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

meighani.com

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین شیخ بهایی و چمران، روبروی بیمارستان بقیه الله، شماره ۲۰۳، واحد ۷

جراحی بینی بدون بیهوشی و با بی حسی | نکات مهم، مزایا و عوارض