شنبه 01 اردیبهشت 1403
×

این آقا را آورده‌اند تا استقلال و پرسپولیس را شکست بدهد

خبرورزشی: داستان ناکامی استقلال و پرسپولیس مقابل سپاهان در بازی‌های مستقیم همچنان ادامه دارد.

اگرچه پرسپولیس فصل گذشته کاپ قهرمانی لیگ برتر را از سپاهان گرفت و این تیم را از گردونه جام حذفی هم کنار زد، اما داستان دیدارهای مستقیم سپاهانی‌ها با آبی و قرمز پایتخت کاملا متفاوت است. اگر پیروزی پرسپولیس مقابل سپاهان در جام حذفی را که اتفاقا مسابقه بسیار مهمی هم تلقی می‌شود کنار بگذاریم، ژوزه مورایس و مردان ماجراجویش در دیدارهای مستقیم طی یک‌سال گذشته شکست‌های بسیار تلخی را به استقلال و پرسپولیس تحمیل کرده‌اند.

شکست‌های استقلال، سه برابر بیشتر از پرسپولیس

استقلال از مرداد ماه سال گذشته تا همین امروز ۳ بار متوالی در چهارچوب لیگ برتر مغلوب سپاهان مورایس شده و مرد پرتغالی از این بابت رکورد پیروزی ۱۰۰ درصدی را دارد. این مربی فصل قبل در هر دو بازی رفت و برگشت استقلال ریکاردو ساپینتورا شکست داد و چهارشنبه شب هم از سد مردان جواد نکونام گذشت. او همچنین زمستان سال گذشته توانست پرسپولیس یحیی گل‌محمدی را هم در چهارچوب لیگ بیست‌ودوم شکست دهد. به این ترتیب سپاهان طی ماه‌های اخیر، ۴ بار استقلال و پرسپولیس را برده و از این بابت شکست‌های استقلال ۳ برابر بیشتر از پرسپولیس به حساب می‌آید.

استقلالی‌ها چهارشنبه در ورزشگاه نقش جهان به‌شدت روی پنالتی سپاهان معترض بودند اما جالب این‌جاست که فصل گذشته هم در بازی رفت با سپاهان یک داستان پنالتی دیگر داشتند. آن دیدار با پیروزی ۲ بر صفر سپاهان در ورزشگاه آزادی به پایان رسید اما در دقایق پایانی سرنگون شدن بازیکن استقلال درون محوطه جریمه فریاد ساپینتو را به آسمان برد و او تا آخرین روزی که در تهران حضور داشت مدعی بود آن صحنه پنالتی بوده است. حالا استقلالی‌ها مدعی‌اند دو پنالتی طلبکار هستند؛ یکی پنالتی که از نظر آن‌ها باید گرفته می‌شد و نشد و دیگری هم پنالتی که این‌بار از نگاه استقلالی‌ها نباید گرفته می‌شد اما شد! حالا  باید ببینیم چند درصد ازکارشناسان داوری چنین ادعایی را تایید می‌کنند.