چهارشنبه 29 فروردین 1403
×

تاریخ پس از ۶ سال برای استقلال تکرار شد

خبرورزشی: مروری بر وقایع رخ داده داوری بین تیم‌های استقلال و سپاهان یادآور یک موضوع مشترک است.

از جمله جنجالی‌ترین موارد اشتباه داوری در طول ۲۳ دوره برگزاری مسابقات لیگ برتر خطای عجیب و غریب دست کی روش استنلی مهاجم بلند قامت برزیلی تیم سپاهان در دیدار این تیم مقابل استقلال در لیگ نوزدهم بود. بازی جنجالی که در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد و در نهایت با محرومیت ۵ هفته‌ای داور همان مسابقه به پایان رسید.

هدایت ممبینی رئیس وقت کمیته داوران در همان زمان اعلام کرد: «لحظه برخورد توپ به دست کی روش استنلی یک پنالتی واضح بود و طبق قوانین فیفا وقتی دست از شانه بالاتر بیاید برخورد توپ با دست در محوطه جریمه توسط مدافع حتماً خطای پنالتی خواهد بود».

این اتفاق که در آذر ماه سال ۱۳۹۸ رخ داد و به تساوی ۲-۲ دو تیم انجامید با مصاحبه جنجالی آندره استراماچونی سرمربی ایتالیایی وقت باشگاه استقلال نیز همراه شد. ماجراهای مربوط به این پنالتی از دست رفته برای تیم استقلال در دیداری که در نهایت آبی‌ها موفق به شکست تیم زردپوش سپاهان نشدند باعث شد تا ماجرای خطای دست کی روش استنلی به یک سوژه ناب داوری در رابطه با نبودن وی‌آی‌آر در کشورمان تبدیل شود.

به نظر می‌رسد ماجراهای داوری در رابطه با دیدارهای خانگی سپاهان در اصفهان که پیش از این هم با ماجرای دست همراه بود همچنان با همین رویه ادامه دارد.