شنبه 01 اردیبهشت 1403
×

طرح اجباری لباس فرم مدارس برداشته شد؟

ایسنا: معاون دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که هیچ الزام و اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از تولیدی خاص وجود ندارد.

طرح اجباری لباس فرم مدارس برداشته شد؟

هراتی دراین‌باره گفت:‌ در آیین‌نامه اجرایی به شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان اختیار داده شده که در خصوص لباس فرم دانش آموزان تصمیم گیری صورت گیرد و برنامه‌ریزی و اقدام برای تهیه لباس به عهده انجمن اولیا و مربیان گذاشته شده است. بنابراین قانونگذار تکلیف لباس فرم را بر عهده مدرسه گذاشته است.

وی ادامه داد: بخشنامه‌هایی به استان‌ها ارسال شده و چگونگی عملکرد آنها برای تهیه لباس فرم بدون ایجاد زحمت برای والدین تعیین شده است.

محسن رئوف مدرس و مشاور خانواده در انجمن اولیا و مربیان نیز در ابن‌باره گفت:‌ بازارگرمی مدارس برای روپوش دانش آموزان متاسفانه وجود دارد.  اینکه پوشاک و لباس مدارس مورد سوءاستفاده بازار و الگوی فشار بر خانواده‌ها قرار گرفته مورد پسند نیست. در نحوه عملکرد به خوبی عمل نشده است.

وی ادامه داد: با فشار یا هجمه‌ای که به اولیا وارد می‌شود یا سمت و سویی نسبت به تهیه لباس از فروشگاه خاص با قیمت خاص در این شرایط اقتصادی امروز موافق نیستم.

وی دستورالعمل بخشنامه را شفاف دانست و گفت: نحوه عملکرد ایده آل است. می‌توان از طریق سامانه‌هایی مانند شاد، بخشنامه با تمام زیرساخت‌ها را در معرض دید قرار داد تا بسیاری از بحثها حل شود.

رئوف خاطرنشان کرد: با این مدل عملکرد به برخی خانواده‌ها و دانش آموزان نباید برچسب زده شود. لذا برای اولیای ورودی باید به سرعت جلسه تشکیل شود تا از ابتدا این بحران را پشت سر گذاشت.