چهارشنبه 29 فروردین 1403
×

این استان ها منتظر بارش باران و رگبار باشند

ایسنا: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده و وزش باد و خاک در برخی استان‌ها همچنین افزایش دمای هوا طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور خبر داد.

این استان ها منتظر بارش باران و رگبار باشند

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۵ شهریور) در برخی مناطق استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان، ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده گاهی رعد و برق رخ خواهد داد. 

وی افزود: دوشنبه (۶ شهریور) در جنوب استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده و رعد و برق و سه‌شنبه (۷ شهریور) در شمال غرب سواحل غربی دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و چهارشنبه (۸ شهریور) در برخی مناطق شمال غرب سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: طی روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و غرب استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان در ادامه گفت: طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور روند تدریجی افزایش دما و چهارشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما رخ می‌دهد.  

وی ادامه داد: امروز دریای خزر و طی دو روز آینده دریای عمان مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۶ شهریور) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۷ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و گاهی افزایش وزش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.