جمعه 25 خرداد 1403
×

عکس‌های منتشر شده از جواد روحی بحث‌برانگیز شد

شب گوش: خبرگزاری میزان (مرکز اطلاع رسانی قوه قضائیه) درباره تصاویر منتشر شده از جواد روحی، متهم زندانی که در بیمارستان نوشهر درگذشت توضیحاتی ارائه کرد.

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

 تصاویری که از جواد روحی در اعتراضات نوشهر منتشر شد

عکس‌های منتشر شده از جواد روحی بحث‌برانگیز شد

* در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در بیمارستان، تصویری از وی در فضای مجازی منتشر شده و ادعا شده است که این تصویر مرتبط به بستری شدن اخیر وی در بیمارستان است که منجر به فوت متهم شد.

* این در حالی است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد تصویر منتشر شده هرچند متعلق به جواد روحی است، اما عکسی قدیمی و مربوط به زمان قبل از بازداشت این فرد و خارج از زندان است.

* تصاویر لباس شخصی وی هم گویای همین موضوع است.

* طبق اعلام بهداری زندان، روحی قبل از بازداشت و ورود به زندان در سال‌های گذشته چند بار سابقه تشنج و بستری در بیمارستان را داشته است.

فوت یک زندانی سیاسی در زندان نوشهر

خبرگزاری تسنیم امروز به نقل از روابط عمومی زندان نوشهر اعلام کرد:

* جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد بامداد پنجشنبه در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

* پس از انتقال جواد‌ روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.

* با دستور قضایی مقرر شده است دوربین‌های مدار بسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی متوفی از جمله یادداشت‌ها و داروهای وی مستندسازی شود.

* جسد متوفی برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم شناسی به پزشکی قانونی ارسال شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه گیری اقدام شده است.

* جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود.

* جواد روحی در اعتراضات 1401 بازداشت شده بود.