یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
×

پیش‌بینی هواشناسی از وقوع تندباد در تهران

فارس: مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال وقوع تندباد لحظه‌ای در این استان هشدار داد و گفت: شهروندان نسبت به استحکام سازه‌های موقت و سست و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند.

 

پیش‌بینی هواشناسی از وقوع تندباد در تهران

حامد یزدی‌مهر مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران عصر چهارشنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی از بعد از ظهر فردا پنجشنبه ۱۶ شهریورماه تا روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه شاهد ناپایداری همرفتی خواهیم بود و در ارتفاعات به ویژه ارتفاعات شمال شرق گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه بیان داشت: در زمان وقوع باد شدید احتمال خسارت به سازه‌های موقت و سست وجود دارد، لذا مثل همیشه توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان این است که ذینفعان از استحکام سازه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی مطمئن شوند تا خدایی ناکرده با حوادث ناگوار روبرو نشویم.

یزدی‌مهر در خصوص پارک خودرو در کنار و زیر درختان کهنسال و خشک نیز هشدار داد و گفت: از مردم عزیز می‌خواهیم توصیه‌های مدیریت بحران در این خصوص را جدی بگیرند.

وی به احتمال وقوع تندباد لحظه‌ای طی ۱۸ و ۱۹ شهریورماه نیز اشاره کرد و افزود: طبق پیش‌بینی هواشناسی در استان تهران به ویژه نواحی جنوب و جنوب غرب احتمال وقوع این پدیده وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر ضرورت آمادگی همه جانبه دستگاه‌های ذیل مدیریت بحران به واسطه انجام مانورهای مختلف اظهار داشت: ابلاغ صدور هشدار برای تمام دستگاه‌های تابعه انجام شده است.