چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

درگیری شدید طالبان و پاکستان در مرز

مهر: گذرگاه اصلی مرزی بین افغانستان و پاکستان به‌دلیل وقوع درگیری میان نیروهای طالبان و مرزبانان پاکستان بسته شد.

درگیری شدید طالبان و پاکستان در مرز

به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، منابع محلی از درگیری میان نیروهای امنیتی طالبان و مرزبانان پاکستانی خبر داده و اعلام کردند که در پی این درگیری، گذرگاه «تورخم» بین دو کشور مسدود شد.

به گفته این منابع، گذرگاه تورخم پس از تیراندازی در مرز افغانستان و پاکستان، به روی مسافران و وسایل نقلیه دو طرف مرز بسته شد. رسانه‌های پاکستانی نیز به نقل از مقام‌های امنیتی این کشور گزارش دادند که این درگیری امروز چهارشنبه اتفاق افتاده و طرفین به تیراندازی به سوی هم پرداخته‌اند.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درگیری میان نیروهای مرزبانی پاکستان و طالبان چندین مجروح برجای گذاشته است. منابع مطلع می‌گویند درگیری پس از آن آغاز شد که نیروهای طالبان قصد داشتند یک مقر ایست و بازرسی در نزدیکی مرز تورخم در ولایت «ننگرهار» احداث کنند و این اقدام با مخالفت نیروی مرزبانی پاکستان مواجه شد.

مقام‌های طالبان هنوز به این تحولات واکنشی نشان نداده‌اند. پیشتر نیز گذرگاه تورخم در نتیجه درگیری مرزی میان افغانستان و پاکستان بسته شده بود. این گذرگاه، یکی از اصلی ترین نقاط ترانزیتی مسافر و کالا بین پاکستان و افغانستان به شمار می‌رود.