چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور

ایسنا نوشت: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور را تشریح کرد و از ترافیک پرحجم در مسیر بازگشت زائران اربعین از مرز مهران خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور حاکی از آن است که در حال حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه و در محدوده دماوند پرحجم اما روان است.

وی با بیان اینکه تردد در محورهای چالوس، هراز ، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت روان است، گفت:‌ همچنین در آزادراه تهران - کرج و کرج - قزوین نیز شاهد تردد روان خودروها هستیم و هیچ مشکل و گره ترافیکی در این خصوص وجود ندارد.

وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی اربعین

وی ادامه داد: همچنین وضعیتی مشابه در محور ایلام – سرابله – حمیل در محدوده‌های تونل آزادی، گلمه و سرخکان گزارش شده است.

شیرانی با بیان اینکه تردد در محور مرز شلمچه - خرمشهر روان گزارش شده است، گفت: در محور مرز چذابه - بستان نیز شاهد تردد روان خودروها هستیم و زائران در حال بازگشت به شهرهای خود هستند. در محور مرز خسروی - قصر شیرین و محور مرز باشماق - مریوان نیز وضعیت مشابه گزارش شده است.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا تردد در محور مرز تمرچین - پیرانشهر نیز روان گزارش شده است. در دیگر محورهای مواصلاتی کشور نیز تردد به آرامی و بدون هیچ مشکل و گره ترافیکی خاصی در جریان است.

وی درباره وضعیت جوی حاکم بر جاده‌های کشور نیز گفت: گزارش‌های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی از محورهای استان گیلان است که در این شرایط لازم است رانندگان، ضمن رانندگی با احتیاط و دقت بیشتر، فاصله طولی مناسب را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه به مسیر خود ادامه دهند. در برخی از محورهای استان سیستان و بلوچستان نیز وزش باد و گرد و خاک گزارش شده که با توجه به اینکه ممکن است افق دید رانندگان کاهش پیدا کند، رانندگی با سرعت مطمئنه، روشن کردن چراغ‌ها و افزایش دقت به مسیر مقابل توصیه می‌شود.

شیرانی در پایان با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که از طریق تماس با این شماره از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی اطلاع پیدا کرده و از این طریق مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنند.