چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

مسی: قهرمانی در جام جهانی برای گذشته است

ایسنا: به نقل از سایت tyc، لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، پس از پیروزی یک بر صفر مقابل اکوادور، در شروع مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ گفت: نمایش تیمم در این دیدار خیلی خوب و باورنکردنی بود. به بازی بازیکنانم افتخار می‌کنم. این بازی تا حد زیادی سخت بود چون اولین بازی در انتخابی جام جهانی همیشه دشوار است.  در خیلی از جاهای زمین دوئل‌ها و نبردهای تن به تن زیادی را بردیم و هر وقت هم بازیکنی جا می‌ماند خیلی زود برمی‌گشت.

او در ادامه به تصمیم تعویض لیونل مسی، کاپیتان تیمش، دقایقی مانده به پایان بازی اشاره کرد و گفت: خود مسی از من خواست تعویضش کنم وگرنه او را بیرون نمی‌آوردم. بعداً ارزیابی خواهیم کرد تا ببینیم مسی مصدومیت دارد یا خیر.

اسکالونی در همین راستا به احتمال سفرنکردن لیونل مسی به بولیوی اشاره کرد و گفت: راستش نمی‌دانم او الان چه مشکلی دارد. فردا از او آزمایش خواهند گرفت. اگر حالش خوب باشد بازی خواهد کرد.

لیونل اسکالونی به بازی عالی رومرو، یکی از چهره‌های بزرگ تیم ملی آرژانتین مقابل اکوادور، اشاره کرد و گفت: شما نمی‌توانید چیز زیادی در مورد بازی او بگویید. او یک مدافع میانی باورنکردنی است. بازی او باورنکردنی است و خوشحالیم که درخشان ظاهر شد.

لیونل اسکالونی دورانش را در تیم ملی آرژانتین بررسی کرد و افزود: وقتی کارم را شروع کردم، فکر نمی‌کردم پنج سال اینجا باشم. انگار همین دیروز بود. لحظات سختی وجود داشت ولی زمان گذشته است. در هر صورت پیشرفت می‌کنید، باتجربه‌تر می‌شوید و الان به اینجا رسیدم.

مسی: دست از کار نمی‌کشیم

لیونل مسی هم در پایان بازی گفت، همیشه باید به آنچه در راه است فکر کرد. او به‌صراحت اعلام کرد با اینکه اخیراً قهرمان جهان شده‌اند ولی قصد ندارند دست از کار بردارند.

او گفت: باید آگاه باشیم که از همه ماه‌های اخیر بعد از قهرمانی در جام جهانی بسیار لذت بردیم اما کاری که انجام دادیم برای گذشته است و به تاریخ پیوسته. ما باید به جلو نگاه کنیم. بازی‌های سختی مانند این وجود دارند، قطعاً شکست خواهیم خورد اما باید مسیرمان را ادامه دهیم. این تیم قرار نیست آرام بنشیند. احساس بسیار خوبی داشتم. بازی سختی بود؛ بسیار فیزیکی، بسیار سخت اما احساس بسیار خوبی داشتم. اواخر بازی کمی خسته بودم و خواستم تعویض شوم.

لیونل مسی یک گل عالی از روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند و حالا به رکورد لوئیس سوارس در انتخابی جام جهانی رسیده است. کاپیتان تیم ملی آرژانتین در پایان افرود: این برای هر دوی ما مایه خوشحالی است و برای هر دوی ما چیز بسیار خوبی است.