چهارشنبه 09 خرداد 1403
×

وزن و ابعاد دقیق آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو فاش شد

دیجی کالامگ: فقط دو روز دیگر گوشی‌های سری آیفون ۱۵ رسما رونمایی می‌شوند و در چند روز اخیر روند انتشار شایعات و گزارش‌های مربوط به این گوشی‌ها همچنان ادامه دارد.

حالا سایت معتبر MacRumors به نقل از منابع آگاه، ابعاد دقیق و وزن آیفون ۱۵، ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس را افشا کرده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

وزن و ابعاد دقیق آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو فاش شد

ابعاد و وزن آیفون ۱۵:

ضخامت: ۷.۸ میلی‌متر

عرض: ۷۱.۶ میلی‌متر

وزن: ۱۷۱ گرم

ابعاد و وزن آیفون ۱۴:

ضخامت: ۷.۸ میلی‌متر

طول: ۱۴۶.۷ میلی‌متر

عرض: ۷۱.۵ میلی‌متر

وزن: ۱۷۲ گرم

وزن و ابعاد دقیق آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو فاش شد

همانطور که می‌توانید ببینید، ابعاد و وزن آیفون ۱۵ با تغییر چندانی روبرو نمی‌شود و ضخامت آن دقیقا مانند نسل قبلی است. با توجه به اینکه آیفون برای طراحی و ساختار بدنه‌ی این گوشی تغییری عملی نکرده، این عدم تغییر محسوس در ابعاد و وزن هم کاملا طبیعی است.

اگرچه هنوز ابعاد و وزن آیفون ۱۵ پلاس فاش نشده، ولی به نظر می‌رسد مانند مدل استاندارد، برای این گوشی هم در این زمینه نباید انتظار تغییر خاصی را داشته باشیم. روی هم رفته اپل امسال مطابق معمول بیشتر توجه خود را معطوف به بهبود مدل‌های پرو کرده است و به همین خاطر بیشترین تغییر برای دو مدل پرو اتفاق می‌افتد.

ابعاد و وزن آیفون ۱۵ پرو:

ضخامت: ۸.۲۵ میلی‌متر

طول: ۱۴۶.۶ میلی‌متر

عرض: ۷۰.۶ میلی‌متر

وزن: ۱۸۸ گرم

ابعاد و وزن آیفون ۱۴ پرو:

ضخامت: ۷.۸۵ میلی‌متر

طول: ۱۴۷.۵ میلی‌متر

عرض: ۷۱.۵ میلی‌متر

وزن: ۲۰۶ گرم

وزن و ابعاد دقیق آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو فاش شد

با توجه به ابعاد ذکر شده، وزن آیفون ۱۵ پرو به طور قابل توجهی کمتر از نسل قبلی است. به طور مشخص، این گوشی با کاهش وزن ۱۸ گرمی روبرو شده است. برای یادآوری باید بگوییم که مدل‌های پرو آیفون ۱۵ از فریم تیتانیومی بهره می‌برند که وزن بدنه را به طور محسوسی کاهش می‌دهد. بر اساس این اعداد، طول و عرض این گوشی فقط تا حدی کمتر از نسل قبلی است و کاربران این تفاوت را احساس نخواهند کرد. اما در این میان باید به افزایش ضخامت بدنه اشاره کنیم.

البته با توجه به اینکه حاشیه‌های نمایشگر این گوشی باریک‌تر از نسل قبلی است، احتمالا این مشخصه توجهات بیشتری را جلب می‌کند. در حال حاضر حاشیه‌های اطراف نمایشگر ۱۴ پرو دارای ضخامت ۲.۲ میلی‌متری هستند که در نسل بعدی ضخامت این حاشیه‌ها به ۱.۵۵ میلی‌متر کاهش پیدا می‌کند.

ابعاد و وزن آیفون ۱۵ پرو مکس:

ضخامت: ۸.۲۵ میلی‌متر

طول: ۱۵۹.۹ میلی‌متر

عرض: ۷۶.۷ میلی‌متر

وزن: ۲۲۱ گرم

ابعاد و وزن آیفون ۱۴ پرو مکس:

ضخامت: ۷.۸۵ میلی‌متر

طول: ۱۶۰.۷ میلی‌متر

عرض: ۷۷.۶ میلی‌متر

وزن: ۲۴۰ گرم

از نظر بدنه، آیفون ۱۵ پرو مکس قرار است با همان تغییرات مدل پرو روبرو شود و به همین خاطر نسل جدید ۱۹ گرم سبک‌تر از نسل قبلی خواهد بود. البته باید خاطرنشان کنیم برای اینکه بتوانیم با قاطعیت در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید منتظر انتشار اعداد رسمی از طرف اپل بمانیم ولی سایت MacRumors نوشته که منابع معتبری این اعداد را تایید کرده‌اند.