سه‌شنبه 02 مرداد 1403
×

لغو لیگ قهرمانان اروپا به دلیل قتل یک هوادار!

ورزش سه: در شرایطی که قرار بود امشب و در دور سوم از مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا تیم‌های آاک آتن و دیناموزاگرب کرواسی در یونان به مصاف هم بروند، اما قتل یک هوادار ۲۲ ساله تیم آاک باعث شد تا این دیدار لغو شده و شاهد تقابل احسان حاج صفی و میلاد محمدی در برابر صادق محرمی نباشیم.

شب گذشته و پس از درگیری‌های خشونت آمیزی که بین گروه‌های اولترای هواداری در حومه آتن رخ داد، یک هوادار جوان تیم یونانی مورد ضربات متعدد چاقو قرار گرفت. وی سپس بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستانی در پایتخت جان باخت.

در این درگیری‌ها، ۸ هوادار از جمله سه یونانی و پنج کروات نیز به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند. این اتفاق تلخ در فاصله چند ساعت تا برگزاری دیدار حساس میان آاک آتن و دیناموزاگرب باعث شد تا یوفا تصمیم به لغو این مسابقه بگیرد.

پلیس یونان در این خصوص با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «حوادث جدی در خارج از ورزشگاه نیا فیلادلفیا رخ داد. یک مرد جوان یونانی با ضربات چاقو کشته شد». شبکه تلویزیونی ERT اعلام کرد در میان مجروحان، یک کودک خردسال نیز وجود دارد که به دلیل اصابت سنگ به سرش، در بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

لغو لیگ قهرمانان اروپا به دلیل قتل یک هوادار!

به گزارش خبرگزاری یونانی آنا، تحقیقات آغاز شده و قرار است روز سه‌شنبه، دادستانی، تحقیقات خود را از دستگیرشدگان آغاز کند. گفته می شود که حدود 100 هولیگان از باشگاه کرواسی در پایتخت یونان حضور داشتند.

خشونت مرگبار در فوتبال یونان، قبلا نیز رخ داده است. در فوریه 2022، یک هوادار 19 ساله به نام آلکیس کامپانوس، در شهر شمال شرقی تسالونیکی، پس از دیدار بین دو باشگاه رقیب یونان، پائوک و آریس سالونیکا مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با چاقو کشته شد. تیرماه گذشته، هفت نفر از دوازده نفر متهم این پرونده، مجرم شناخته شدند و به دلیل ارتکاب قتل عمد، به حبس ابد محکوم شدند.