جمعه 11 اسفند 1402
×

ترامپ احتمالا خود را تسلیم می کند

ایرنا: شبکه خبری سی ان ان آمریکا به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد: انتظار می رود دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در پایان هفته جاری پنجشنبه یا جمعه ۲۴ یا ۲۵ اوت (۲ و ۳ شهریور ۱۴۰۲) خود را به زندان فولتون کانتی در ایالت ویرجینیا تسلیم کند.

معرفی ترامپ به زندان در ارتباط با پرونده توطئه برای براندازی نتایج انتخابات ۲۰۲۰ در ایلات جورجیا است. فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون، ۲۵ ماه اوت (سوم شهریور) را برای تسلیم ترامپ تعیین کرده است.

ترامپ احتمالا خود را تسلیم می کند

به گزارش سی ان ان، انتظار می رود مذاکرات بین وکلای ترامپ و دادستان های ویلیس تا هفته آینده و پیش از پایان ضرب الاجل ادامه یابد. زمان دقیق تسلیم شدن ترامپ نامشخص است.

منابع متعدد اعلام کرده اند که رئیس‌جمهور سابق آمریکا قصد ندارد در این مناظره شرکت کند و در عوض با تاکر کارلسون، مجری سابق فاکس نیوز، مصاحبه خواهد کرد.

ترامپ اکنون در مجموع با ۹۱ اتهام در چهار پرونده جنایی روبرو است.

هیات منصفه عالی دادگاه جورجیا سه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) در کیفرخواستی ترامپ و مشاورانش را به تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و شکست او در مقابل جو بایدن متهم کرد.

در این کیفرخواست ۹۸ صفحه‌ای که نام ۱۹ متهم و ۴۱ مورد کیفری بیان شده که به اخاذی و باجگیری متهم هستند؛ اتهامی که در صورت اثبات ممکن است تا ۲۰ سال حبس برای متهمان به همراه داشته باشد.

متهمان همچنین متهم به تشکیل یک بنگاه اقتصادی برای امور جنایی و اخاذی به منظور تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا هستند که نام مارک میدو رئیس سابق کارکنان کاخ سفید، رودی جولیانی و جان ایستمن نیز در این میان وجود دارد.

پلیس ایالت جورجیا می گوید انتظار می رود تمام ۱۹ متهم این کیفرخواست براساس دستورالعمل دفتر دادستانی منطقه و قاضی منصوب شده برای پرونده، در زندان رایس استریت حاضر شوند.

این متهمان تحت فرآیند رسمی دستگیری، ابتدا بازرسی بدنی شده، از آنها انگشت نگاری می شود و در نهایت از آنها هنگام ورود به زندان عکس گرفته می شود.

اما وکلای ترامپ در دادخواستی به دادگاه فدرال واشنگتن، آوریل ۲۰۲۶ را برای برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات وی درباره تلاش برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ پیشنهاد داده اند.

در دادخواست وکلای ترامپ آمده است: اکنون منافع ملی در برقراری عدالت و برگزاری دادگاهی منصفانه است و نباید در این پرونده قضاوت باعجله صورت گیرد.

این در حالی است که جک اسمیت بازرس ویژه پرونده ترامپ از قاضی تانیا چاتکان خواسته است تا دوم ژانویه سال بعدی میلادی (۲۰۲۴ ) یعنی دو هفته پیش از رای گیری اولیه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را برای برگزاری دادگاه و رسیدگی به اتهامات ترامپ اعلام کند.