سه‌شنبه 15 اسفند 1402
×

پایان کار بسکتبال ایران با باخت مقابل قهرمان جهان

تسنیم: تیم ملی بسکتبال کشورمان در آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۳ مغلوب قهرمان جهان شد.

تیم ملی ایران در آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ از ساعت ۱۷ امروز (چهارشنبه) در جاکارتای اندونزی به مصاف اسپانیا تیم نخست جهان و مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها رفت و ۸۵ بر ۶۵ شکست خورد.

کوارتر نخست با پرتاب سه امتیازی پیتر گریگوریان برای تیم ایران آغاز شد و همین پرتاب، اعتمادبه‌نفس بالایی به ملی‌پوشان ایران تزریق کرد، هر چند که تیم ایران در این بازی چیزی برای از دست دادن نداشت. کوارتر نخست با حساب ۱۷ بر ۱۶ برای ایران به پایان رسید.

اسپانیا در کوارتر دوم، بازی بهتری از خود نشان داد و شوت‌های دقیق‌تری به سبد ایران پرتاب کرد. حامد حدادی هم در این کوارتر از سوی هاکان دمیر مورد استفاده قرار گرفت. نتیجه این کوارتر ۲۷ بر ۱۷ به سود حریف اروپایی بود تا نیمه اول بازی در امتیاز ۴۳ بر ۳۴ رقم بخورد.

تیم ملی اسپانیا در کوارتر چهارم و پایانی، تلاش کرد اختلاف امتیازات را بیشتر و بیشتر کند. نتیجه این کوارتر ۲۱ بر ۱۳ و عدد ثبت شده در اسکوربورد در پایان بازی ۸۵ بر ۶۵ بود.

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ با حساب ۷۳ بر ۶۵ و در جام جهانی ۲۰۱۴ با نتیجه ۹۰ بر ۶۰ به اسپانیا باخته بود.

تیم ملی ایران با سه شکست متوالی در جایگاه چهارم گروهش در جام جهانی ۲۰۲۳ قرار گرفت و در بازی بعدی و در مرحله دوم مسابقات، فردا به مصاف فرانسه می‌رود و شنبه با لبنان دیدار می‌کند.